Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ222
MNR14E0ABJ222 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ222
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ222.pdf
Availability of MNR14E0ABJ222
QUANTITY
MNR14E0ABJ222 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ222
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ222
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ222
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ222 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ222 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ222
CONN COUPLER RCPT ST-ST SIMPLEX datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 40.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A DFN2020-6 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TBF 4C 4#8 PIN SKT RECP datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf