Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ390
MNR14E0ABJ390 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ390
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ390.pdf
Availability of MNR14E0ABJ390
QUANTITY
MNR14E0ABJ390 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ390
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ390
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ390
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ390 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ390 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ390
IC CNTRLR DUAL HOT SWAP 16-SSOP datasheet.pdf
IC HEX INVERTER OPEN DRN 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 150V 0606 datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
NYLON INSL W/INSULATION GRIP DIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 10.98"L X 8.11"W datasheet.pdf
10UF 100V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf