Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ3R3
MNR14E0ABJ3R3 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ3R3
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.3 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ3R3.pdf
Availability of MNR14E0ABJ3R3
QUANTITY
MNR14E0ABJ3R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ3R3
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ3R3
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ3R3
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ3R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ3R3 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ3R3
RES NETWORK 8 RES MULT OHM 6SIP datasheet.pdf
H48-6 SHEET 320X320X2MM datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
MOD PWR ENT SNGL STG 10A SNAP-IN datasheet.pdf
BLZP 5.08/16/180F SN BK BX datasheet.pdf
CUSTOM 2-PART PVC COVER RAMP datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf