Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ433
MNR14E0ABJ433 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ433
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 43K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ433.pdf
Availability of MNR14E0ABJ433
QUANTITY
MNR14E0ABJ433 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ433
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ433
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ433
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ433 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ433 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ433
HEADER OPEN .030"DIA .300 20POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS .062 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 7.5A 110V datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf