Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ474
MNR14ERAPJ474 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ474
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ474.pdf
Availability of MNR14ERAPJ474
QUANTITY
MNR14ERAPJ474 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ474
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ474
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ474
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ474 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ474 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ474
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf