Rohm Semiconductor MNR15E0RPJ471
MNR15E0RPJ471 picture photo
Mfg. Part Number
MNR15E0RPJ471
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 1206
Datasheet Download
MNR15E0RPJ471.pdf
Availability of MNR15E0RPJ471
QUANTITY
MNR15E0RPJ471 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR15E0RPJ471
Internal Part NumberEIS-MNR15E0RPJ471
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR15E0RPJ471
Related LinksMNR15E, MNR15E0RPJ471 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR15E0RPJ471 Details Description
Related parts for MNR15E0RPJ471
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONV BUS 12V OUT 264W DG HS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf