Rohm Semiconductor MNR35J5RJ104
MNR35J5RJ104 picture photo
Mfg. Part Number
MNR35J5RJ104
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 2512
Datasheet Download
MNR35J5RJ104.pdf
Availability of MNR35J5RJ104
QUANTITY
MNR35J5RJ104 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR35J5RJ104
Internal Part NumberEIS-MNR35J5RJ104
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR35J5RJ104
Related LinksMNR35J, MNR35J5RJ104 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR35J5RJ104 Details Description
Related parts for MNR35J5RJ104
HEAT SHRINK PVC 1" X 100' datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN ADAPT 1000 BASE-T SFP datasheet.pdf
RCVR OPT LOW CURRENT HORZ datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL59837IAZ datasheet.pdf
VARISTOR 90V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 400V 25A datasheet.pdf