Rohm Semiconductor MNR35J5RJ562
MNR35J5RJ562 picture photo
Mfg. Part Number
MNR35J5RJ562
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 5.6K OHM 2512
Datasheet Download
MNR35J5RJ562.pdf
Availability of MNR35J5RJ562
QUANTITY
MNR35J5RJ562 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR35J5RJ562
Internal Part NumberEIS-MNR35J5RJ562
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR35J5RJ562
Related LinksMNR35J, MNR35J5RJ562 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR35J5RJ562 Details Description
Related parts for MNR35J5RJ562
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 320 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf