Ohmite MOX-2N-131005FE
MOX-2N-131005FE picture photo
Mfg. Part Number
MOX-2N-131005FE
Brief Description
RES 10M OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
MOX-2N-131005FE.pdf
Availability of MOX-2N-131005FE
QUANTITY
MOX-2N-131005FE Order Process
Ship out your order
Specifications of MOX-2N-131005FE
Internal Part NumberEIS-MOX-2N-131005FE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 210°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.345" Dia x 2.140" L (8.76mm x 54.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MOX-2N-131005FE
Related LinksMOX-2N-, MOX-2N-131005FE Datasheet, Ohmite Distributor
MOX-2N-131005FE Details Description
Related parts for MOX-2N-131005FE
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
TOOL HAND CERTI-CRIMP 20-24AWG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 1.64M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HAN Q 8/0-AGG (1100PCCK/GEL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 16SO datasheet.pdf
IMPACT 85OHM BP 5X12 GREND SN datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN M23 datasheet.pdf