Luminus Devices Inc. MP-1919-2100-35-80
MP-1919-2100-35-80 picture photo
Mfg. Part Number
MP-1919-2100-35-80
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED XNOVA WARM WHITE 3500K 2SMD
Datasheet Download
MP-1919-2100-35-80.pdf
Availability of MP-1919-2100-35-80
QUANTITY
MP-1919-2100-35-80 Order Process
Ship out your order
Specifications of MP-1919-2100-35-80
Internal Part NumberEIS-MP-1919-2100-35-80
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductXNOVA Cube™ LED
Standard Package3,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesXnova™ Cube
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test116 lm (Typ)
Current - Test150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)6.2V
Lumens/Watt @ Current - Test125 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max240mA
Viewing Angle170°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Thermal Resistance of Package8°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MP-1919-2100-35-80
Related LinksMP-1919-2, MP-1919-2100-35-80 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
MP-1919-2100-35-80 Details Description
Related parts for MP-1919-2100-35-80
IDC CABLE - MKR40K/MC40M/MPD40K datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 820MA 250 MOHM datasheet.pdf
CAP MICA 12PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
IC CODEC 108DB 192KHZ 52-MQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VOLTAGE RELAY datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 100MA 4.8 OHM datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf