NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MPC862PCZQ80B
MPC862PCZQ80B picture photo
Mfg. Part Number
MPC862PCZQ80B
Brief Description
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA
Datasheet Download
MPC862PCZQ80B.pdf
Availability of MPC862PCZQ80B
QUANTITY
MPC862PCZQ80B Order Process
Ship out your order
Specifications of MPC862PCZQ80B
Internal Part NumberEIS-MPC862PCZQ80B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Bond Update 01/Aug/2014
Standard Package44
SeriesMPC8xx
PackagingTray
Core ProcessorMPC8xx
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed80MHz
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPC862PCZQ80B
MPC862PCZQ80B Details Description
Related parts for MPC862PCZQ80B
CONN RECEPT 5POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
RES 560 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TIE REL HVY NAT 8.4" datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 315MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONNECTOR AC BUS LINE datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 32SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf