Microsemi Commercial Components MPLAD15KP10A
MPLAD15KP10A picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP10A
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 10VWM 17VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP10A.pdf
Availability of MPLAD15KP10A
QUANTITY
MPLAD15KP10A Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP10A
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP10A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingBulk
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown (Min)11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)882A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard SMD
Supplier Device PackagePLAD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP10A
Related LinksMPLAD1, MPLAD15KP10A Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP10A Details Description
Related parts for MPLAD15KP10A
IC USB PERIPHERAL CTRLR 24-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN JACK MONO 3.5MM SMD datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
DIGITAL HYGRO-THERMOMETER datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS FEMALE 20M datasheet.pdf
PMI BASE 9/16INCAN T-3 1/4 SLDR datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 10.6V 0.08A 8DIP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf
FUSE 400A 2000VDC 2+/A173 DST AR datasheet.pdf