Microsemi Commercial Components MPLAD15KP17A
MPLAD15KP17A picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP17A
Brief Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP17A.pdf
Availability of MPLAD15KP17A
QUANTITY
MPLAD15KP17A Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP17A
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP17A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)17V
Voltage - Breakdown (Min)18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)543A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP17A
Related LinksMPLAD1, MPLAD15KP17A Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP17A Details Description
Related parts for MPLAD15KP17A
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN PIN 20-22AWG CRIMP MX19 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ESCUTCHEON INSERT 8MM TRIANGLE datasheet.pdf
OCR MONO,0.35MPIX,NPN,53X33 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf