Microsemi Commercial Components MPLAD15KP30CA
MPLAD15KP30CA picture photo
Mfg. Part Number
MPLAD15KP30CA
Brief Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD
Datasheet Download
MPLAD15KP30CA.pdf
Availability of MPLAD15KP30CA
QUANTITY
MPLAD15KP30CA Order Process
Ship out your order
Specifications of MPLAD15KP30CA
Internal Part NumberEIS-MPLAD15KP30CA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)309A
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPLAD15KP30CA
Related LinksMPLAD1, MPLAD15KP30CA Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
MPLAD15KP30CA Details Description
Related parts for MPLAD15KP30CA
BATTERY PACK NICAD 7.2V 4000MAH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 60A TO220AB datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 4.26UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRASS M18,TRANS,0.5M,AX,PNP,PW datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf