Vishay Thin Film MPMA50011002AT1
MPMA50011002AT1 picture photo
Mfg. Part Number
MPMA50011002AT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3
Datasheet Download
MPMA50011002AT1.pdf
Availability of MPMA50011002AT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MPMA50011002AT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPMA50011002AT1
Internal Part NumberEIS-MPMA50011002AT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMPMA
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)5k, 10k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors2
Number of Pins3
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Size / Dimension0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Height0.044" (1.12mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPMA50011002AT1
Related LinksMPMA500, MPMA50011002AT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
MPMA50011002AT1 Details Description
Related parts for MPMA50011002AT1
MOSFET N-CH 55V 28A DPAK datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 12 OHM 1606 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 32SOIC datasheet.pdf
RES 120 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 7.6A 28.6 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
MOD CBL 25FT OPEN END COILED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf