Vishay Thin Film MPMT20011002FT1
MPMT20011002FT1 picture photo
Mfg. Part Number
MPMT20011002FT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3
Datasheet Download
MPMT20011002FT1.pdf
Availability of MPMT20011002FT1
QUANTITY
MPMT20011002FT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPMT20011002FT1
Internal Part NumberEIS-MPMT20011002FT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMPM
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)2k, 10k
Tolerance±1%
Number of Resistors2
Number of Pins3
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Size / Dimension0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Height0.044" (1.12mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPMT20011002FT1
Related LinksMPMT200, MPMT20011002FT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
MPMT20011002FT1 Details Description
Related parts for MPMT20011002FT1
CONN BASE SIDE ENTRY SZ8 PG21 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 760VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 4.6UH T65 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC PLAD datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf