Murata Electronics North America MQT101A897MR5
MQT101A897MR5 picture photo
Mfg. Part Number
MQT101A897MR5
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
MQT101A897MR5.pdf
Availability of MQT101A897MR5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MQT101A897MR5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MQT101A897MR5
Internal Part NumberEIS-MQT101A897MR5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MQT101A897MR5 today.
SeriesMQT101A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MQT101A897MR5
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMQT101, MQT101A897MR5 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MQT101A897MR5 Details Description
Related parts for MQT101A897MR5
RES 255 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
PANEL TOP SOLID BE/GY datasheet.pdf
CONV DC/DC 155VIN 13.8VOUT 100W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ48B PG42 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 150A datasheet.pdf
BGA-100 SMT ADAPTER 1.27 MM PITC datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STKS P 50OHM 100C datasheet.pdf
LED MCPCB LZ1-2 FAR RED datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V TO-220S datasheet.pdf