AVX Corporation MR045A220KAA
MR045A220KAA picture photo
Mfg. Part Number
MR045A220KAA
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
MR045A220KAA.pdf
Availability of MR045A220KAA
QUANTITY
MR045A220KAA Order Process
Ship out your order
Specifications of MR045A220KAA
Internal Part NumberEIS-MR045A220KAA
Standard Package1,000
SeriesCeralam® MR
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MR045A220KAA
Related LinksMR045A, MR045A220KAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
MR045A220KAA Details Description
Related parts for MR045A220KAA
MODULE POWER ENTRY W/FUSE HOLDER datasheet.pdf
FUSE 160A 240V BS 88 BRITISH datasheet.pdf
RES MO 2W 0.27 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.324 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC INVERTER TRI LOW PWR 8XSON datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 35POS .050 THRUHL datasheet.pdf
SENSOR MAG SPST/NO PCMT 10W 200V datasheet.pdf
INS BNCM CABLE MINCLP 75OHM 200C datasheet.pdf