Vishay/BCcomponents MRS16000C3240FC100
MRS16000C3240FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C3240FC100
Brief Description
RES 324 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C3240FC100.pdf
Availability of MRS16000C3240FC100
QUANTITY
MRS16000C3240FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C3240FC100
Internal Part NumberEIS-MRS16000C3240FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS16
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C3240FC100
Related LinksMRS16000C, MRS16000C3240FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C3240FC100 Details Description
Related parts for MRS16000C3240FC100
VARISTOR 50.4V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
SWITCH LINE CARD ACCESS 28-SOIC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 4POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf