Vishay/BCcomponents MRS16000C6200FRP00
MRS16000C6200FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C6200FRP00
Brief Description
RES 620 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C6200FRP00.pdf
Availability of MRS16000C6200FRP00
QUANTITY
MRS16000C6200FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C6200FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C6200FRP00
SeriesMRS16
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C6200FRP00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C6200FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C6200FRP00 Details Description
Related parts for MRS16000C6200FRP00
JUMPER-H1503TR/A2015N/X 2" datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV OPN COLLECTOR 6SMD datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 16MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A SMC datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 5.5A SOT-223 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 4M M12 CONN datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf