Vishay/BCcomponents MRS25000C1109FRP00
MRS25000C1109FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1109FRP00
Brief Description
RES 11 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1109FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1109FRP00
QUANTITY
MRS25000C1109FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1109FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1109FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1109FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1109FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1109FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1109FRP00
IC DAC 16BIT R-R MICROPWR 28DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 2.2GHZ VCO 48LFCSP datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 0.3M NPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf