Vishay/BCcomponents MRS25000C1351FRP00
MRS25000C1351FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1351FRP00
Brief Description
RES 1.35K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1351FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1351FRP00
QUANTITY
MRS25000C1351FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1351FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1351FRP00
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.35k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1351FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1351FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1351FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1351FRP00
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 22MM 1/8-27NPT 5V datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 250OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf