Vishay/BCcomponents MRS25000C2104FCT00
MRS25000C2104FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C2104FCT00
Brief Description
RES 2.1M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C2104FCT00.pdf
Availability of MRS25000C2104FCT00
QUANTITY
MRS25000C2104FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C2104FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C2104FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C2104FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C2104FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C2104FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C2104FCT00
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 100 OHM 24SSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 14POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 930MA 256 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 22POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf