Vishay/BCcomponents MRS25000C3248FRP00
MRS25000C3248FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3248FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.24 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3248FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3248FRP00
QUANTITY
MRS25000C3248FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3248FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3248FRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3248FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3248FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3248FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3248FRP00
RES ARRAY 7 RES 560 OHM 8SIP datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 225KHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 120MA 26 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO UHF JACK datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 1MM 22POS datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 418MA 90 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf