Vishay/BCcomponents MRS25000C3328FRP00
MRS25000C3328FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C3328FRP00
Brief Description
RES 3.32 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C3328FRP00.pdf
Availability of MRS25000C3328FRP00
QUANTITY
MRS25000C3328FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C3328FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C3328FRP00
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C3328FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C3328FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C3328FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C3328FRP00
ADAPTER 40-DIP ZIF TO 44-QFP datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 90NS 28TSOP datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.12A HOLD datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD COUPLING BOTTOM SZB24 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf