Vishay/BCcomponents MRS25000C4300FCT00
MRS25000C4300FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4300FCT00
Brief Description
RES 430 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4300FCT00.pdf
Availability of MRS25000C4300FCT00
QUANTITY
MRS25000C4300FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4300FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4300FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4300FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4300FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4300FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C4300FCT00
JUMPER-H1506TR/A3049Y/H1506TR 8" datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 4POS DUAL 15AU datasheet.pdf
IC OCTAL TRANSP D LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS 10.16MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT AUTOMOTIVE 144LQFP datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf