Vishay/BCcomponents MRS25000C4323FCT00
MRS25000C4323FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4323FCT00
Brief Description
RES 432K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4323FCT00.pdf
Availability of MRS25000C4323FCT00
QUANTITY
MRS25000C4323FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4323FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4323FCT00
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4323FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4323FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4323FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C4323FCT00
CAP CER 33PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 196VC SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 68POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
LED COB CXA1830 4000K WHITE SMD datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
10-Bit, 40 MSPS, 3 V, 74 mW A/D Converter IC datasheet.pdf