Vishay/BCcomponents MRS25000C4703FCT00
MRS25000C4703FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4703FCT00
Brief Description
RES 470K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4703FCT00.pdf
Availability of MRS25000C4703FCT00
QUANTITY
MRS25000C4703FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4703FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4703FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4703FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4703FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4703FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C4703FCT00
JUMPER-H1504TR/A2015N/X 12" datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PCB MNT 6POS datasheet.pdf
IC 2.25V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.81 OHM 1% 5W datasheet.pdf
LASER COMP LABEL NON-ADH ESTE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC DDR2 512M 400MHZ 60BGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf