Vishay/BCcomponents MRS25000C4752FC100
MRS25000C4752FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4752FC100
Brief Description
RES 47.5K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4752FC100.pdf
Availability of MRS25000C4752FC100
QUANTITY
MRS25000C4752FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4752FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4752FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4752FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4752FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4752FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C4752FC100
DOOR STEEL ECONOMIZER 21" PNL SP datasheet.pdf
CONN SOCKET 140PS STR .050" GOLD datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.333GHZ 783BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
2CKT 5MM W-B WAFER W KINK datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.181" DIA BLK datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf