Vishay/BCcomponents MRS25000C5109FRP00
MRS25000C5109FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C5109FRP00
Brief Description
RES 51 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C5109FRP00.pdf
Availability of MRS25000C5109FRP00
QUANTITY
MRS25000C5109FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C5109FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C5109FRP00
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C5109FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C5109FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C5109FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C5109FRP00
TOOL PLUG INSERT REMOVAL RJF544 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
IC LI IRON PHOSPHATE CTRLR 10DFN datasheet.pdf
MF SR HDR ASSY DR 093 VT 12CKT datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOD RF 24XSTREAM 50MW COMM datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 13MM 7.05" datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf