Vishay/BCcomponents MRS25000C6043FCT00
MRS25000C6043FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C6043FCT00
Brief Description
RES 604K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C6043FCT00.pdf
Availability of MRS25000C6043FCT00
QUANTITY
MRS25000C6043FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C6043FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C6043FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C6043FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C6043FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C6043FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C6043FCT00
LED BAYONET T3-1/4 130VAC GREEN datasheet.pdf
KIT TRIM POT 3266X SER 18 VALUE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
SCR THRYRISTOR CA 1600V WC-500 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TV 2#12(COAX) 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
26500 43C 23#20 20#16 P PLUG S datasheet.pdf
47UF 63V 8X11,5 datasheet.pdf