Vishay/BCcomponents MRS25000C8203FRP00
MRS25000C8203FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8203FRP00
Brief Description
RES 820K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8203FRP00.pdf
Availability of MRS25000C8203FRP00
QUANTITY
MRS25000C8203FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8203FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8203FRP00
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8203FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8203FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8203FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C8203FRP00
IC HIGH DIFF DRIVER 16-TSSOP datasheet.pdf
FUSE TELPOWER 250A 170V PWR DIST datasheet.pdf
IGBT 600V 23A 25W TO220 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND BROWN 1000' datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9A SO8FL datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf