Vishay/BCcomponents MRS25000C9092FC100
MRS25000C9092FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C9092FC100
Brief Description
RES 90.9K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C9092FC100.pdf
Availability of MRS25000C9092FC100
QUANTITY
MRS25000C9092FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C9092FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C9092FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C9092FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C9092FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C9092FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C9092FC100
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANSISTOR PWR LDMOS SOT502 datasheet.pdf
MODULE USB ADAPTER WITH MCU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MANCHESTER BUS DECODE WS-XS datasheet.pdf
KEYPAD BUTTON datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 17POS 1MM R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf