Vishay/BCcomponents MRS25000C9763FC100
MRS25000C9763FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C9763FC100
Brief Description
RES 976K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C9763FC100.pdf
Availability of MRS25000C9763FC100
QUANTITY
MRS25000C9763FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C9763FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C9763FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)976k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C9763FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C9763FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C9763FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C9763FC100
RES 1.8K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 11POS TIN WW R/A datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 50POS GOLD datasheet.pdf
LABEL 1" CIRCLE GREEN 1000/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
XBEE PRO 802.15.4 63MW PCB datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OFF-DELAY 8 PIN datasheet.pdf
CTV 3#20 SKT WALL RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf