Amphenol Industrial MS17343R22N11S
MS17343R22N11S picture photo
Mfg. Part Number
MS17343R22N11S
Brief Description
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
MS17343R22N11S.pdf
Availability of MS17343R22N11S
QUANTITY
MS17343R22N11S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17343R22N11S
Internal Part NumberEIS-MS17343R22N11S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions2
Shell Size - Insert22-11
Ingress ProtectionWaterproof
Shell Material, FinishAluminum, Anodic Coating (Alumilite)
Current Rating-
Voltage - Rated1750VAC, 2450VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17343R22N11S
Related LinksMS17343, MS17343R22N11S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS17343R22N11S Details Description
Related parts for MS17343R22N11S
IC EEPROM FLASH 32MBIT 44-PLCC datasheet.pdf
CAP FILM 820PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
INDICATOR 24V 19MM PROMINENT GRN datasheet.pdf
INDICATOR 12V 22MM FLUSH BLUE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.05V 0.35A 6SON datasheet.pdf
POWER CABLE (WITH BRAKE) 10M datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf