Amphenol Aerospace Operations MS17344C22C14S
MS17344C22C14S picture photo
Mfg. Part Number
MS17344C22C14S
Brief Description
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
MS17344C22C14S.pdf
Availability of MS17344C22C14S
QUANTITY
MS17344C22C14S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17344C22C14S
Internal Part NumberEIS-MS17344C22C14S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17344C22C14S
Related LinksMS17344, MS17344C22C14S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS17344C22C14S Details Description
Related parts for MS17344C22C14S
RES SMD 107 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 78POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf