Amphenol Industrial MS17347R20C14S
MS17347R20C14S picture photo
Mfg. Part Number
MS17347R20C14S
Brief Description
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
MS17347R20C14S.pdf
Availability of MS17347R20C14S
QUANTITY
MS17347R20C14S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17347R20C14S
Internal Part NumberEIS-MS17347R20C14S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert20-14
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17347R20C14S
Related LinksMS17347, MS17347R20C14S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS17347R20C14S Details Description
Related parts for MS17347R20C14S
CONN HEADER 46POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CORD SJT 14AWG 3COND 1.5M datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT YELLOW datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 1.52MM datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 54.5MA 16 OHM TH datasheet.pdf