Amphenol Industrial MS25183-22-19P
MS25183-22-19P picture photo
Mfg. Part Number
MS25183-22-19P
Brief Description
CONN PLUG W/PINS
Datasheet Download
MS25183-22-19P.pdf
Availability of MS25183-22-19P
QUANTITY
MS25183-22-19P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS25183-22-19P
Internal Part NumberEIS-MS25183-22-19P
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS25183-22-19P
Related LinksMS25183, MS25183-22-19P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS25183-22-19P Details Description
Related parts for MS25183-22-19P
RELAY REED SPDT 400MA 12V datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 90MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-PULL datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf