Amphenol Aerospace Operations MS27466P21B41S
MS27466P21B41S picture photo
Mfg. Part Number
MS27466P21B41S
Brief Description
LJT 41C 41#20 SKT RECP
Datasheet Download
MS27466P21B41S.pdf
Availability of MS27466P21B41S
QUANTITY
MS27466P21B41S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466P21B41S
Internal Part NumberEIS-MS27466P21B41S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466P21B41S
Related LinksMS27466, MS27466P21B41S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27466P21B41S Details Description
Related parts for MS27466P21B41S
CONN HEADER 10POS .100" STR TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 12A 48V datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
WASHER SEALING M5 STN STEEL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf