TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T17B26PB-LC
MS27466T17B26PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T17B26PB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
MS27466T17B26PB-LC.pdf
Availability of MS27466T17B26PB-LC
QUANTITY
MS27466T17B26PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T17B26PB-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T17B26PB-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T17B26PB-LC
Related LinksMS27466T1, MS27466T17B26PB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T17B26PB-LC Details Description
Related parts for MS27466T17B26PB-LC
CONN PLUG 18POS R/A CRADLE SMD datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC FPGA 338 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 61MM datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf