TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T17F26BC
MS27466T17F26BC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T17F26BC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT
Datasheet Download
MS27466T17F26BC.pdf
Availability of MS27466T17F26BC
QUANTITY
MS27466T17F26BC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T17F26BC
Internal Part NumberEIS-MS27466T17F26BC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T17F26BC
Related LinksMS27466, MS27466T17F26BC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T17F26BC Details Description
Related parts for MS27466T17F26BC
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.1A 75 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC FPGA 78 I/O 100TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 135MA 11.4 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 60POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN DRAIN datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 6 POS SMD datasheet.pdf