TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T21B41SC-LC
MS27466T21B41SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T21B41SC-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT
Datasheet Download
MS27466T21B41SC-LC.pdf
Availability of MS27466T21B41SC-LC
QUANTITY
MS27466T21B41SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T21B41SC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T21B41SC-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T21B41SC-LC
Related LinksMS27466T2, MS27466T21B41SC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T21B41SC-LC Details Description
Related parts for MS27466T21B41SC-LC
FIXED IND 470NH 470MA 1.19 OHM datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE RS232C datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 37POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 124 OHM 1% 20W datasheet.pdf
15A GFCIMANUAL50'14/1547 SPRSFWY datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR SOLDER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ZIPR GATEWAY REGIONAL SAW FILTER datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 85OHM DUAL SN datasheet.pdf