TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T21F11BB
MS27466T21F11BB picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T21F11BB
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT
Datasheet Download
MS27466T21F11BB.pdf
Availability of MS27466T21F11BB
QUANTITY
MS27466T21F11BB Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T21F11BB
Internal Part NumberEIS-MS27466T21F11BB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions11
Shell Size - Insert21-11
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T21F11BB
Related LinksMS27466, MS27466T21F11BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T21F11BB Details Description
Related parts for MS27466T21F11BB
RES NTWRK 24 RES MULT OHM 14SOIC datasheet.pdf
HEAT SINK 32.5 X 32.5 X 19.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 26POS 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 12MSOP datasheet.pdf
4R VER HDR PF 0GP datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100 L.143 datasheet.pdf
TERM BLOCK INSERTION BRIDGE datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
FERRITE CHIP 150 OHM 1806 datasheet.pdf