TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T25B24JA-LC
MS27466T25B24JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T25B24JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT
Datasheet Download
MS27466T25B24JA-LC.pdf
Availability of MS27466T25B24JA-LC
QUANTITY
MS27466T25B24JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T25B24JA-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T25B24JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions24
Shell Size - Insert25-24
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T25B24JA-LC
Related LinksMS27466T2, MS27466T25B24JA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T25B24JA-LC Details Description
Related parts for MS27466T25B24JA-LC
IC CTRLR HOTSWAP PCI 3.3V 20SSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 40POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 725MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES 4.65K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HAN E F GT CONTACT 0,75-1MM / AW datasheet.pdf
750 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 20-26V 770MA datasheet.pdf