TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T25F35BA
MS27466T25F35BA picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T25F35BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT
Datasheet Download
MS27466T25F35BA.pdf
Availability of MS27466T25F35BA
QUANTITY
MS27466T25F35BA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T25F35BA
Internal Part NumberEIS-MS27466T25F35BA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions128
Shell Size - Insert25-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T25F35BA
Related LinksMS27466, MS27466T25F35BA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T25F35BA Details Description
Related parts for MS27466T25F35BA
SWITCH ROTARY SP-12POS BCD datasheet.pdf
PIN HEADER,NO MTG HOLE,52CON datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
BKWY HEADER 15 SAU 48POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A datasheet.pdf
POSITIONER datasheet.pdf
ATM90E32AS DEMO BOARD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf