Amphenol Aerospace Operations MS27467E11B98SA-LC
MS27467E11B98SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467E11B98SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
LJT 6C 6#20 SKT PLUG
Datasheet Download
MS27467E11B98SA-LC.pdf
Availability of MS27467E11B98SA-LC
QUANTITY
MS27467E11B98SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467E11B98SA-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467E11B98SA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467E11B98SA-LC
Related LinksMS27467E1, MS27467E11B98SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27467E11B98SA-LC Details Description
Related parts for MS27467E11B98SA-LC
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC AXIAL datasheet.pdf
RELAY SOFTSTOP 240V 50A AC OUT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ MICRO8 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR TO220-7 datasheet.pdf
CONN HEADR INVRTD 48POS STR PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE VAR 10V VHF FSC datasheet.pdf