TE Connectivity Deutsch Connectors MS27467T21F41H-LC
MS27467T21F41H-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27467T21F41H-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
MS27467T21F41H-LC.pdf
Availability of MS27467T21F41H-LC
QUANTITY
MS27467T21F41H-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27467T21F41H-LC
Internal Part NumberEIS-MS27467T21F41H-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27467T21F41H-LC
Related LinksMS27467T, MS27467T21F41H-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27467T21F41H-LC Details Description
Related parts for MS27467T21F41H-LC
RES SMD 36 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END MALE 2POS 12' datasheet.pdf
RES 55.5555K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
STRUCTURAL PLSTC ADH BLUE 45ML datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 7/8" datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 90POS 0.20MM R/A datasheet.pdf