TE Connectivity Deutsch Connectors MS27468T19B32PA-LC
MS27468T19B32PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T19B32PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN
Datasheet Download
MS27468T19B32PA-LC.pdf
Availability of MS27468T19B32PA-LC
QUANTITY
MS27468T19B32PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T19B32PA-LC
Internal Part NumberEIS-MS27468T19B32PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T19B32PA-LC
Related LinksMS27468T1, MS27468T19B32PA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27468T19B32PA-LC Details Description
Related parts for MS27468T19B32PA-LC
CONN HEADER .100 DUAL STR 42POS datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC50S/AE50M/CCE50S datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.196 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TOOL REMOVAL 16 GA datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
10000UF 200V 76X105MM 105C 5000H datasheet.pdf