TE Connectivity Deutsch Connectors MS27468T23F53BB
MS27468T23F53BB picture photo
Mfg. Part Number
MS27468T23F53BB
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT
Datasheet Download
MS27468T23F53BB.pdf
Availability of MS27468T23F53BB
QUANTITY
MS27468T23F53BB Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27468T23F53BB
Internal Part NumberEIS-MS27468T23F53BB
Number of Positions53
Shell Size - Insert23-53
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27468T23F53BB
Related LinksMS27468, MS27468T23F53BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27468T23F53BB Details Description
Related parts for MS27468T23F53BB
JUMPER-H1501TR/A3048V/H1501TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 208MAPBGA datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
MINIFIT JR. PLUG PNLMNT 3CKT datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 132PO datasheet.pdf
OSC MEMS 66.4860MHZ CMOS SMD datasheet.pdf