Amphenol Aerospace Operations MS27472T14B15SB
MS27472T14B15SB picture photo
Mfg. Part Number
MS27472T14B15SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 15C 14#20 1#16 SKT RECP
Datasheet Download
MS27472T14B15SB.pdf
Availability of MS27472T14B15SB
QUANTITY
MS27472T14B15SB Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27472T14B15SB
Internal Part NumberEIS-MS27472T14B15SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27472T14B15SB
Related LinksMS27472, MS27472T14B15SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27472T14B15SB Details Description
Related parts for MS27472T14B15SB
IC REG LDO 3.4V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 0.2A SYNC SC70-6 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 600 OHM .10A 0402 datasheet.pdf
IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8WDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X800MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
SW MIN SPST-NC SIM RLLR LVR 250V datasheet.pdf